Zvezda na mišiće u Novom Sadu, kad je teško - Milan Pavkov!

Autor: Ivan Cvetković
nedelja 20.02.2022.
14:56

Golman domaće ekipe istakao se odličnim intervencijama, ali presudio je Zvezdin "džoker".

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Proleter u Novom Sadu rezultatom 2:1 u okviru 23. kola Super lige Srbije.

Izabranici Dejana Stankovića uspeli su da ostvare pobedu posle velike borbe i to zahvaljujući "džokeru" sa klupe Milanu Pavkovu.

Domaćin je i pored izostanka Kaluđerovića bio prvi koji je imao veliku šansu da povede na meču.

Pičini je napravio prekršaj u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na belu tačku u 15. minutu, ali se tom prilikom proslavio Milan Borjan koji je odbranio pokušaj Ninkovića.

Ređale su se prilike za beogradski tim, pokušavao je Ohi u dva navrata, a jednom je zapretio i Ben.

Upravo je napadača sa Komora u 34. minutu posle dodavanja Kange doveo Zvezdu u vođstvo kada je iz prvog dodira savladao nemoćnog Petrića.

Usledila je nešto otvorenija igra Proletera koji je strpljivo čekao svoju priliku, a istu je dočekao u 61. minutu.

Lepa akcija po sredini, Ninković je proigrao je Stefana Tomovića koji je preciznim udarcem zatresao malu mrežu Borjana i doneo izjednačenje svom timu.

Zvezda je krenula na sve ili ništa, u tim momentima posebno se istakao golman Nikola Petrić koji je branio udarce Rodića, Pavkova, potom i Kange i Falka.

Pavkov je imao i odličan udarac sa oko 30 metara kada se iskusni Petrić ponovo istakao svojom odbranom.

Na drugoj strani, zapretio je Stojanović čiji je pokušaj lako odbranio Borjan.

Trenutak odluke dogodio se u 86. minutu kada je Rodić uputio odličan centaršut, na koji je pravovremeno reagovao rezervista Milan Pavkov zatresavši mrežu rivala.

Usledio je veliki sukob igrača na terenu, u centru pažnje našao se Kanga koji se sukobio sa fudbalerima Proletera.

Domaćin više nije imao snage, ostao je i bez isključenog Andrejevića u finišu susreta, pa je Zvezda rutinski privela posao kraju.