Zvezdi je ''nemoguće'' dati gol! S pola snage u treće kolo, neka se spremi Trnava!

sreda 01.08.2018.
21:19

Šampion Srbije i u revanšu potvrdio kvalitet i bez problema eliminisao litvansku Suduvu. Sledi dvomeč sa slovačkim Spartakom.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras u Marijampolju litvansku Suduvu sa 2:0 i uz beogradskih 3:0 glatko prošli u sledeću rundu takmičenja u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Posle Spartaksa i Suduve, koji u ukupno četiri utakmice Zvezdi nisu dali nijedan gol, naredni rival ekipi Vladana Milojevića biće slovački Spartak iz Trnave, koji je iznenađujuće eliminisao Legiju iz Varšave.

Prva utakmica igraće se u Beogradu 7. avgusta, a revanš je u Slovačkoj 14. avgusta.

Što se tiče večerašnjeg duela u Litvaniji, Zvezda je ponovo dominirala i u ranoj fazi meča stigla do vođstva.

Igrao se osmi minut susreta, Nemanja Milić je sa leve strane poslao loptu u sredinu za El Fardua Bena, koji sa dvadesetak metara levom nogom šutira u donji levi ugao gola golmana Karduma - 0:1.

Već tada je bilo jasno da Suduva nema više nikakvih šansi za plasman u treće kolo, iako je domaćin tokom prvog poluvremena uspeo par puta da pripreti Borjanu, i to posle prekida.

Kako je meč odmicao, Nemanja Radonjić je hvatao svoj ritam, pa je u 23. minutu odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali lopta završava tik pored stative.

Petnaest minuta kasnije, u 38. minutu, Nenad Krstičić osvaja loptu na sredini terena, odmah ju je prosledio ka Nemanji Radonjiću, a ovaj iskosa sa leve strane šalje loptu u suprotni ugao - 0:2.

Nastavak meča bio je klasično odrađivanje posla, i jedni i drugi su jedva čekali kraj meča, a ni izmene koje su obavljene nisu donele mnogo promena u ritmu utakmice.

Možda najbolju priliku u nastavku imali su domaći u 76. minutu, posle centaršuta Slavickasa sa leve strane, Verbickas je ostao ''zaboravljen'' u kaznenom prostoru, ali to nije umeo da iskoristi. I u nadoknadi vremena domaći su mogli do počesnog gola, ovog puta posle centaršuta sa desne strane, Kasparavičijus je šutirao glavom, ali nije bio precizan.

Prema tome, računajući i domaću Superligu i kvalifikacije za Ligu šampiona, Zvezda je odigrala ukupno šest mečeva od početka ove sezone i NI U JEDNOM NIJE PRIMILA GOL!

SUDUVA: Kardum, Švrljuga, Leimonas, Jankauskas, Živanović (od 68. Gajdučik), Slavickas, Finkler, Matulevičijus (Asevedo od 77.), Verbickas, Veževičijus (od 60. Kasparavičijus), Cicilija.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Degenek, Rodić (od 66. Gobeljić), Jovičić, Krstičić, Srnić (Ebisilio od 75.), Ben, Radonjić, Milić (od 60. Stojiljković)