Zvezdi protiv Rendžersa sudi Rumun koji je "obećao" dva penala!

utorak 15.03.2022.
11:21

Tada se digla prašina, ali bez posledica.

EPA-EFE/MAURIZIO BRAMBATTI

UEFA je danas odredila arbitre za susret osmine finala Lige Evrope između Crvene zvezde i Rendžersa.

Glavni sudija biće Rumun Ištvan Kovač, a pomagaće mu sunarodnici Vasile Marinesku i Ovidiu Artene.

U VAR sobi će sedeti Nemci Kristijan Dingert i Harm Osmers.

Kovač ima 37 godina i zavidno internacionalno iskustvo, ove sezone sudio je na 30 utakmica prilikom kojih je dosudio čak 17 penala.

U centru pažnje Rumun se našao 2018. godine kada je sudio meč Lige nacija između Švedske i Turske kada su Šveđani slavili 1:0 golom Grankvista.

"Na poluvremenu sam otišao kod sudije kako bih mu se požalio zašto nam nije dosudio penal nakon prekršaja na meni. Rekao mi je: 'Pogledaću situaciju opet u svlačionici. Ako sam pogrešio, daću vam dva penala u drugom poluvremenu'", otkrio je tom prilikom Grankvist.

Zvezda će na Marakani imati težak zadatak da nadoknadi tri gola zaostatka, meč je na programu u četvrtak od 18.45.