Zvezdina kanonada! Znamo i drugog finalistu, iako je tek poluvreme!

sreda 11.05.2022.
19:23

Danas ni traga od onog Novog Pazara koji blista u plej-autu.

Pedja Milosavljevic/Starsport

Partizan je prvi overio plasman u finale Kupa Srbije pobedom nad Vojvodinom u Humskoj od 2:1, a iako je tek poluvreme drugog polufinalnog susreta između Crvene zvezde i Novog Pazara, jasno je da ćemo 26. maja gledati drugo uzastopno finale u kom će se za trofej boriti Partizan i Crvena zvezda.

Naime, Zvezda na ''Rajku Mitiću'' vodi protiv Pazaraca sa 5:0, a taj rezultat je na snazi još od 22. minuta!

Iako bez Kataija, sa Sanogom i Erakovićem na klupi, Zvezda dominira protiv mnogo slabijeg rivala.

Gosti su odolevali tek pet minuta, a onda je Pavkov sjajno asistirao Benu koji iskosa sa leve strane pogađa za 1:0.

Na drugi gol se čekalo do 12. minuta, kada je dosuđen jedanaesterac za Zvezdu zbog igranja rukom Zimonjića u kaznenom prostoru gostiju posle udarca Ohija glavom. Posle provere u VAR sobi i odgledanog snimka, sudija Milanović je pokazao na belu tačku, a Ohi je bio precizan izvođač jedanaesterca - lopta završava u donjem levom uglu, 2:0.

Samo tri minuta kasnije, posle asistencije kod prvog gola, Milan Pavkov se upisuje i u strelce preciznim udarcem sa dvadesetak metara - 3:0.

Već u 20. minutu Ohi je postigao svoj drugi gol, i to posle velikog kiksa gostujućih igrača. Posle Rodićevog centaršuta sa leve strane, sudarili su se Zimonjić i golman Vujanac, a Ohi je odbijenu loptu poslao u mrežu za 4:0.

Ni tu se Zvezda nije zaustavila, samo dva minuta kasnije Ivanić sa oko 17 metara šalje precizan udarac u donji levi ugao - 5:0 na ''Rajku Mitiću''.

Od tog trenutka crveno-beli su malo ''prikočili'', pa je donekle popustio pritisak na odbranu Pazara.