Zvezdina legenda: ''Najvažnije je pobediti Partizan, a sa Lilom šta bude''
Katai ga je večeras stigao na večnoj listi strelaca kluba.
Povezane vesti
Crvena zvezda je večeras na ''Rajku Mitiću'' savladala ekipu Novog Pazara sa ubedljivih 5:0 i vratila se na prvo mesto na tabeli, a gol koji je postigao Aleksandar Katai ima veliki značaj u klupskoj istoriji.
Njemu je to bio 149. pogodak u Zvezdinom dresu, čime je na večnoj listi strelaca dostigao Dušana Savića. U narednom periodu će imati priliku da na toj listi (pre)stigne i Dragana Džajića koji je tokom karijere postigao 155 golova za Zvezdu i drugi je strelac kluba u istoriji, a daleko ispred svih je i dalje Bora Kostić sa 230 golova.
Nedugo posle današnjeg meča svoj komentar o Kataijevom podvigu je dao i Dušan Savić u razgovoru za ''Telegraf''.
''Drago mi je zbog njega, on ima vremena da nas pretekne sve, neka mu je sa srećom. Već dugo godina je na vrhunskom nivou i sve što uradi je u potpunosti zasluženo. Naravno da može i do kraja prvenstva da prestigne i Džajića. Ne znam šta planiraju sa njim u Crvenoj zvezdi, ali do kraja sezone ima šanse da prestigne ceo Ub'', rekao je Savić.
A šta od Zvezde očekuje u nastavku sezone?
''Zvezda igra agresivno i brže, što se meni dopada. Verujem da ćemo osvojiti titulu, a u narednom periodu mi je najvažnije da pobedimo Partizan, a sa Lilom šta bude. Nadam se da možemo daleko da doguramo u Evropi, želim im svu sreću i da ostvare zacrtane ciljeve'', poručio je Savić.
0 Komentara