subota 19.06.2021.
16:56

Vrhunski meč.

EPA-EFE/Alex Pantling

Možda neočekivano, ali na "Ferenc Puškaš" areni gledao se prilično zanimljiv i neizvestan meč pred oko 60 000 navijača. Francuska i Mađaska odigrale su nerešeno 1:1 meč grupe F.

Tokom prvog poluvremena Francuska je konstantno napada i imala nekoliko dobrih prilika, pre svega preko Mbapea i to iz skoka, ali ih nije iskoristila.

Da je ekipa Didijea Dešana igrala na posed, a Mađarska na kontre i tako iskoristila jedini ozbiljan napad ka golu protivnika i tako povela, potvrđeno je u drugom minutu nadoknade poluvremena. U 47. minutu Fiola je postao junak domaćeg tima. Varan je napravio grešku, a Fiola posle duplog pasa sa Salaijem zatresao mrežu.

Francuska je uspela da se povrati u 66. minutu. Mbape se izborio za dugu loptu Ljorisa, i poslao je na sredinu kaznenog prostora, koju je dočekao Orban, koji nije dobro intervenisao, pa je praktično dodao do Grizmana koji je poentirao.

Imao je Mbape još jednu šansu, izborio se za loptu po ko zna koji put, ali je Gulači dobro odbranio.

Posle ove utakmice Francuzi su prvi sa četiri boda, dok su Mađari treći sa jednim osvojenim bodom.

Naredni meč grupe F između Portugala i Nemačke igra se od 18 sati.