utorak 09.07.2024.
23:10

U dve kategorije je iznad svih na Evropskom prvenstvu, ali ne vredi...

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbalska reprezentacija Španije plasirale se u finale Evropskog prvenstva, pošto je večeras u Minhenu u polufinalnom meču pobedila Francusku sa 2:1.

Povela je Francuska golom Kolo Muanija u devetom minutu, a Španija je do preokreta i pobede stigla pogocima Lamine Jamala u 21. i Danija Olma u 25. minutu.

Vođa selekcije Francuske trebalo je da bude Kilijan Embape, ali se uskoro novi fudbaler Real Madrida nije naročito proslavio u Nemačkoj.

On je upisao pet nastupa na turniru, a postigao je samo jedan gol uz jednu asistenciju.

Embape je mrežu pogodio protiv Poljske i to sa penala, dok je asistenciju upisao protiv Austrije.

Treba biti pošten i reći da igra čitavog tima Francuske nije bila na zavidnom nivou, to govori i podatak da je tek u petoj, večerašnjoj utakmici postigla pogodak iz igre.

Statistika Kilijana Embapea je dobar dokaz za tako nešto - hitronogi fudbaler je prvi po broju udaraca na gol rivala (24) i dodira s loptom unutar kaznenog prostora (46) na čitavom turniru, a ni to mu nije pomoglo da pogodi iz igre.

Ako ništa drugo, imaće koji dan odmora više pre nego što ga dočeka Real iz Madrida...