nedelja 30.06.2024.
14:45

Da li je do taktičkih propusta selektora ili fudbaleri jednostavno ''ne umeju''?

EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH

Očekivano, Italija danas bruji o neuspehu njihovih fudbalera koji su juče eliminisani sa Evropskog prvenstva.

Više od poraza (2:0) u osmini finala ih boli nemoć koju su ''azuri'' pokazali tokom 90 minuta igre protiv Švajcaraca.

Otprilike tako razmišlja i slavni italijanski trener Fabio Kapelo koji je poseban akcenat stavio na igru u drugom poluvremenu.

''Ova ekipa čim malo smanji tempo i naiđe na ekipu s normalnim tempom, dolazi u velike probleme. Spaleti je menjao igru hiljadu puta. Na ovoj utakmici je Fađoli bio ispred četvorice defanzivaca i bio je potpuno beskoristan.

Najgore je to što smo svaki put kada bismo krenuli napred, bili u opasnosti da primimo gol na drugoj strani. A to niko nije primetio. Napravljeno je previše taktičkih grešaka. Video sam jednu raštrkanu grupu igrača.

Ne mogu da verujem da smo u drugom poluvremenu i dalje nešto pokušavali kroz sredinu protiv Švajcarske koja se branila s petoricom igrača i da nismo uspeli da raširimo igru. To očigledno znači da igrači to ne vide i nisu sposobni, pa zbog toga dodaju loptu na 7-8 metara. Video sam dosta zbrke'', zaključio je Kapelo.