Pavlović otkrio šta je Piksi rekao igračima na poluvremenu

nedelja 16.06.2024.
23:58

U nastavku je sve izgledalo znatno bolje.

EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Kako smo i navikli od njega, požrtvovani i borbeni Strahinja Pavlović je i večeras ''pokazao zube'' moćnim Englezima, ali nažalost dobra igra u drugom poluvremenu nije donela više od časnog poraza našeg nacionalnog tima (0:1).

''Ostaje žal što nismo izvukli makar bod. U drugom poluvremenu smo izgledali jako dobro, držali smo loptu i pokušavali da napravimo nešto, ali je ostalo na kraju 1:0'', počeo je Pavlović razgovor sa novinarima posle meča.

Činilo se da je reprezentacija Srbije proigrala tek posle primljenog gola.

''Tako je izgledalo ljudima sa strane, ali nismo se na terenu osećali prijatno u tih dvadesetak minuta. Bilo je teško odbraniti se u nekoliko situacija, ali smo živnuli malo posle primljenog gola i u drugom delu je bilo bolje.

Postoji respekt, dosta je igrača na visokom nivou, ali kada utakmica počne, taj respekt nestaje, svako se bori za sebe. Imaju jako dobru tu napadačku trojku, nije bilo lako izaći na kraj sa njima, ali smo i mi izgledali jako dobro'', objasnio je Pavlović.

Šta je selektor Stojković rekao ''orlovima'' na poluvremenu, pa je Srbija u nastavku izgledala mnogo bolje na terenu?

''Rekao nam je šta u prvom poluvremenu nije valjalo i on je smatrao da smo sa previše respekta ušli u utakmicu, da moramo da krenemo mnogo požrtvovanije i sa mnogo više hrabrosti da uđemo u drugo poluvreme, da mi imamo više loptu i kontrolišemo utakmicu, što smo i uradili. Na kraju nam je čestitao, šteta je što nismo uzeli neki bod, ali rekao nam je da se odmorimo i pripremimo za sledeću utakmicu''.

Kako komentariše situaciju kod jedinog gola, kada nije uspeo da spreči centaršit Sake ka Belingemu?

''Nisam još pogledao snimak gola, ali imam osećaj da me je zakačila lopta i nekako prebacila do Belingema''.

Jedan engleski novinar je primetio da je ulazak Mladenovića pozitivno uticao na igru Srbije.

''On je igrao veoma dobru utakmicu, ali i ceo tim je izgledao bolje u odnosu na prvo poluvreme'', rekao je Pavlović.