POLUVREME - Buksa kao Leva, Gakpo odgovorio, odličan meč u Hamburgu

nedelja 16.06.2024.
15:46

Holandija bolja, ali tek sledi "vatra".

EPA-EFE/ROBERT GHEMENT

Današnji program na Euru u Nemačkoj krenuo je utakmicom između Poljske i Holandije u Hamburgu.

Ove dve selekcije čine grupu D, zajedno sa Austrijom i Francuskom, koje svoj duel igraju u ponedeljak od 21 sat.

Rezultat nakon 45 minuta je 1:1.

Odličan i dinamičan meč smo gledali, Holanđani su očekivano imali više od igre, dok su Poljaci stajali u bloku, disciplinovano se branili i strpljivo čekali svoju šansu.

Dočekali su je u 16. minutu, kada su izborili korner sa leve strane i nakon njega poveli.

Zjelinski je odlično centrirao, a napadač Buksa, koji danas menja Levandovskog, se perfektno ušunjao između Van Dajka i Damfrisa i udarcem glavom zatresao mežu, za 1:0.

Odmah po primljenom golu su Holanđani krenuli sa "uraganskim" napadima. Depaj je promašio zicer, pretio je i Van Dajk, a Poljska je poklekla u 29. minutu.

Veliku grešku napravili su Poljaci na sredini terena, Ake im je presekao dodavanje, lopta je došla do Gakpa, koji je tukao sa distance iz punog trka, a lopta je zakačila štopera Salomona, prevarila Ščensnog i završila u mreži, za 1:1.

Do kraja prvog dela je još više "prštalo", ali nije bilo golova.

Holandija je u 43. minutu imala kolosalnu priliku, kada je Gakpo prebacio gol iz idealne pozicije, posle pasa Akea.

Još bolju šansu imao je Depaj u drugom minutu nadoknade vremena, ali je gađao pored gola, kada je prosto morao da matira Ščensnog.