POLUVREME - Čekalica u Diseldorfu

Autor: Ivan Cvetković
subota 06.07.2024.
18:46

U susretu Engleske i Švajcarske tokom prvog poluvremena nismo videli praktično ništa...

EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

Posle prvih 45 minuta utakmice četvrtfinala Evropskog prvenstva u Nemačkoj između Engleske i Švajcarske, rezultat je 0:0.

Kako smo do sada i navikli, obe ekipe su u meč ušle sa dosta opreza, a prvi napad vredan pomena bio je švajcarski koji ipak nije završen udarcem. Isto se dogodilo i posle napada Emboloa.

Na drugoj strani, udarac Rajsa bio je izblokiran, da bi se isto dogodilo i sa pokušajem Mejna nakon čega napad koji je inicirao Saka nije okončan šutem.

"Gordi albion" je u jednom trenutku uspeo da nametne svoj ritam, međutim niko od ekipa nije uspeo da ozbiljnije ugrozi gol rivala.

O tome kakvo je prvo poluvreme izgledalo govori i podatak nismo videli nijedan udarac u okvir gola, a najopasniju priliku u samom finišu imao je Mejnu čiji je udarac posle prodora Sake u poslednjem trenutku izblokirao Džaka

Pobednik četvrtfinalnog meča u Diseldorfu će u polufinalu Evropskog prvenstva odmeriti snage sa pobednikom iz duela između Holandije i Turske.