POLUVREME - Demiral pogodio iz "svlačionice", Turci bliži četvrtfinalu

utorak 02.07.2024.
21:46

Imaju li rešenje Austrijanci?

EPA-EFE/HANNIBAL HANSCHKE

Fudbaleri Austrije i Turske igraju u Lajpcigu poslednji meč osmine finala Evropskog prvenstva.

Pobednik ovog duela će se u subotu u Berlinu sastati sa Holandijom, a nakon 45 minuta igre je glavnom gradu Nemačke bliža Turska, koja vodi 1:0.

Fantastično su ovaj susret otvorili izabranici Vinćenca Montele, oslabljeni za "požutelog" Čalhanoglua, i poveli još pre isteka prvog minuta.

Arda Guler je izveo korner sa desne strane, sa gol-linije je loptu izbacio Baumgartner, da bi se nakon pravog "karambola" i niza nesrećnih okolnosti po Austrijance, lopta odbila do Demirala, koji ju je iz peterca silovito zakucao u mrežu, za 0:1.

Bio je to drugi najbrži pogodak u istoriji šampionata Evrope.

Austrija je umalo uzvratila u trećem minutu.

Baumgartner je tukao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta prohujala tik pored stative.

Nastavili su Austrijanci sa napadima i u petom minutu su propustili veliku šansu.

Lopta je posle prekida prošla pored mnoštva igrača u petercu, na drugoj stativi je Baumgartner probao da je pošalje u mrežu, ali su Turci nekako otklonili opasnost.

Veliki pritisak Austrije je trajao negde do 15. minuta, a onda se Turska oslobodila, razigrali su se Kokču i Arda Guler, težište igre je pomereno na polovinu rivala, a Demiral je još jednom pretio posle prekida u 25. minutu.

Od tada pa sve do 45. minuta se vodila borba na sredini terena i može se reći da je Montela, za sada, dobio taktičku bitku protiv Ralfa Ragnika.

Ali, Austrija ima još celo drugo poluvreme da preokrene situaciju u svoju korist...