POLUVREME - Imamo gol prvenstva i odličan meč u Dortmundu!

utorak 18.06.2024.
18:51

Odličan meč!

Turska i Gruzija na poluvremenu - 1:1.

Turci su od samog starta bili konkretniji, i imali prvu šansu, u 10. minutu Ajhan je pogodio stativu.

Gruzija je uzvratila dva minuta kasnije, kada je golman Gunok zaustavio udarac Mekvabišvilija.

Turci su dodali gas i poveli u 25. minutu, kada je Muldur postigao sasvim sigurno kandidata za gol turnira, uhvatio je volej sa ivice šesnaesterca, pravo u rašlje za 1:0.

Montelin tim je tada bio u naletu i posle samo dva minuta Jildiz je naleteo na odbitak i pogodio, ali je VAR signalizirao ofsajd poziciju, pa je gol poništen.

Gruzija je uspela da se vrati i u 32. minutu dođe do izjednačenja, kada je Mikautadze pogodio za 1:1.

Isti igrač je mogao i da donese preokret, uhvatio je volej koji je završio pored stative.