POLUVREME - Imamo gol turnir za sada, a umalo da dobijemo i za čitavo Evropsko prvenstvo!

Autor: Nemanja Janošev
ponedeljak 17.06.2024.
15:48

Nema mnogo šansi, ali smo videli najlepši gol na turniru do sada.

EPA-EFE/MOHAMED MESSARA

Fudbaleri Rumunije vode protiv Ukrajine rezultatom 1:0 u Minhenu u prvom kolu grupe "E" Evropskog prvenstva.

Ovo možda nije duel dve najkvalitetnije reprezentacije na turniru, daleko od toga. Ali, imamo određenu zabavu.

Rumuni vode golom kapitena Nikolaea Stančua, a sve je posledica greške Matijenka koji je nepotrebno vratio loptu Lunjinu, a čuvar mreže Ukrajine lošim pasom poklonio istu rivalima. U nastavku je ona stigla do Stančua čiji udarac iz prve završava pod prečkom.

Uz pogodak Nikola Barele, ovo je svakako najlepši momenat turnira do sada. Verovatno je i atraktivniji.

Ali, mogli smo dobiti i gol koji bi verovatno bio proglašen najlepšim pošto je Stanču iz kornera pogodio prečku. Nije mnogo nedostajalo da lopta uđe u mrežu.