POLUVREME - Rumuni odvažno krenuli, Gakpo ih "spustio na zemlju"!

utorak 02.07.2024.
18:49

Holandija bliža četvrtfinalu.

EPA-EFE/CLEMENS BILAN

Fudbaleri Holandije vode sa 1:0 protiv Rumunije posle prvog poluvremena meča osmine finala Evropskog prvenstva.

Holanđani su znatno bolji rival na "Minhen areni", a prevagu je napravio gol Kodija Gakpa u 20. minutu.

Započeli su Rumuni odvažno meč u kojem su ušli sa epitetom autsajdera. Ekipa selektora Jordaneskua izašla je u visok presing tehnički kvalitetnijem rivalu i uspela da parališe igru "lala" u uvodnih petnaestak minuta.

Ipak, Holanđanima je malo trebalo da povedu. Posle prve ozbiljnije akcije. Pokazao je tim koliko je napadački potentan u 20. minutu kada je Kod Gakpo primio loptu na ivici kaznenog prostora po levom boku, ušao je napadač Holandije u sredinu i fantastično pogodio u bliži ugao Nicinog gola.

Od tog trenutka Kumanov tim počeo je da pokazuje zašto mu je pre meča dodeljena uloga favorita. Ređali su se napadi "Oranja", a blizu drugog pogotka Holandija je bila šest minuta kasnije kada je štoper De Fraj zamalo bio neprecizan, nakon što je glavom zahvatio loptu posle kornera.

Stvari za Rumune postale su još teže kada se povredio startni levi bek Vasile Mogoš, a umesto njega na teren morao Bpgdan Rakovican.

Do kraja prvog dela imala je Holandija još jednu vrhunsku šansu, ali je udarac Simonsa završio pored gola.