POLUVREME - Škoti "pokazali zube", Švajcarci ekspresno odgovorili

sreda 19.06.2024.
21:49

Nerešeno na poluvremenu poslednje utakmice današnjeg rasporeda.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Na poluvremenu utakmice A grupe drugog kola Evropskog prvenstva između Škotske i Švajcarske rezultat je 1:1.

Škotska je povela u 13. minutu utakmice. Posle kontranapada Robertsona i dobre povratne, Mekgregor je stao na levoj strani, vratio loptu u kazneni prostor gde je bio Mektominej, koji je šutirao ne baš idealno, ali je Šrer okrznuo ovu loptu, koja je na kraju završila u golu Albanije.

Spremili su odgovor Švajcarci već u 26. minutu. Šaćiri je natrčao na  loptu na ivici šesnaesterca i poslao loptu u gol za 1:1 i svoj 36. pogodak u dresu rerpezentacije.

Švajcarci su imali još jednu odličnu priliku posle akcije kratkih pasova u šesnaestercu protivnika, na kraju je šutirao Ndoje, ali je golman odbranio. Izborila je Švajcarska korner posle kog je postigla gol, ali je odmah poništen zbog ofsajda.

Škoti nisu posustali, nastavili su sa presingom na Zomerov gol, ali nisu realizovali pogodak.

Imali su i Švajcarci u finišu priliku posle šuta Džake, međutim golamn je odlično odreagovao.