POLUVREME - Šok za Italijane, a onda su stvari došle na svoje mesto!

subota 15.06.2024.
21:49

Italija daleko bolji rival.

AP Photo/Alessandra Tarantino

Posle prvih 45 minuta utakmice u Dortmundu, reprezentacija Italije vodi protiv Albanije sa 2:1.

Albanci su poveli već u 23. sekundi utakmice.

Šokantna greška Federika Dimarka, Bajrami je primio loptu i zakucao je u mrežu Donarume!

Nije prošao minut, Pelegrini je na drugoj strani mogao da izjednači rezultat, ali je loše šutirao, lopta je otišla pored gola.

Italijani su krenuli u napad i uspeli da izjednače rezultat već u 11. minutu utakmice. Bila je to sjajna akcija, Pelegrini je poslao loptu na drugu stativu, a Bastoni pogađa glavom za 1:1.

Samo par minuta kasnije, eto još jednog gola u mreži Albanaca.

Nikolo Barela je bio strelac u 16. minutu utakmice, evropski prvak je stigao do prednosti na ovoj utakmici preko sjajnog veziste koji je sa 16 metara šutirao i na fantastičan način pogodio mrežu.

Mogli su Italijani i do trećeg gola već u 33. minutu kada je Fratezi izašao pred golmana Strakošu koji je uspeo da odbrani udarac, samo je zakačio loptu koja je na kraju udarila u stativu i odbila se u polje.

Do kraja beležimo i pokušaj Skamake glavom, ali je lopta otišla pored gola.

Uglavnom, Italijani daleko bolji rival u prvih 45 minuta, Albanci će morati nešto da promene ukoliko žele do povoljnog rezultata u ovom meču.