utorak 11.06.2024.
22:38

Spremni i Ukrajinci.

EPA-EFE/JOSE COELHO

Fudbaleri Portugalije savladali su Republiku Irsku sa 3:0 u poslednjoj proveri pred nastup na Evropskom prvenstvu koje počinje u petak, a domaćin je Nemačka.

Portugalce posebno raduju dva gola kapitena Kristijana Ronalda koji je pokazao da je spreman za najveću pozornicu.

Poveo je domaćin u 18. minutu golom Žoaa Feliksa na asistenciju Bruna Fernandeša.

Posle pet minuta igre u drugom delu Portugalija je povisila na 2:0, apredivan pogodak postigao je inspirisani Ronaldo.

Deset minuta kasnije opet Ronaldo. Kapiten Portugalaca ponovo je zatresao mrežu Irske i došao do 130. gola u reprezentativnom dresu.

Slavila je danas i Ukrajina koja će takođe biti učesnik Evropskog šampionata. Ukrajinci su sa 4:0 savladali Moldaviju.

Golove za Ukrajince postigli su Roman Jaremčuk, Viktor Cigankov, Artem Dovbik i Georgij Sudakov.