Rosi: "Varga nije životno ugrožen, ali je EURO za njega gotov"

ponedeljak 24.06.2024.
10:15

Moraće na operaciju.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Mađarske su sinoć pogotkom rezerviste Kevina Čobota u 100. minutu pobedili Škotsku rezultatom 1:0 u poslednjem kolu grupe A i sa tri boda na svom kontu došli u poziciju da se nadaju prolasku u osminu finala Evropskog šampionata. Ipak, za potvrdu učešća u nokaut fazi će morati da sačekaju rasplet u ostalim grupama, kako bi videli da li će jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

Nažalost, duel u Štutgartu pamtiće se i po stravičnoj povredi napadača Mađarske Barnabaša Varge, koji je posle sudara sa protivničkim golmanom bio u nesvesnom stanju.

Hitno je prevezen u bolnicu, a posle meča Mađari su govorili o njegovom stanju.

"Najvažnije je da mu je dobro, poslednjih 20 minuta smo igrali za njega", prvi je javnost umirio Roland Šalai.

Posle toga je selektor Marko Rosi otkrio više detalja.

"Vargi je slomljena jagodična kost i uskoro će morati na operaciju. Nije životno ugrožen, ali je Evropsko prvenstvo za njega završeno", rekao je italijanski stručnjak.