ponedeljak 10.06.2024.
23:08

Moraće sa igračem manje u Nemačku.

EPA-EFE/PIETER STAM DE JONGE

Fudbaler Barselone Frenki de Jong neće putovati sa reprezentacijom Holandije na Evropsko prvenstvo!

On ima problem sa povredom skočnog zgloba, pokušao je prethodnih dana da trenira, čekao ga je selektor Ronald Kuman do poslednjeg trenutka, ali je večeras po završetku generalne probe pred EURO protiv Islanda objavljena vest da De Jong umesto u Nemačku, putuje u Barselonu na dodatne preglede.

Nije uspeo da se oporavi od te povrede, pa će ''lale'' morati bez njega u Nemačkoj.

Inače, kada je sama utakmica protiv Islanda u pitanju, Holanđani su je dobili sa ubedljivih 4:0 pred punim tribinama ''De Kajpa'' u Roterdamu.

Seriju golova započeo je Ćavi Simons u 23. minutu i taj gol je obeležio prvi poluvreme. Tek što je počelo drugo, Van Dajk je suplirao prednost domaćina, a na treći gol se čekalo do 79. minuta, kada je Malen na asistenciju Depaja pogodio mrežu Islanđana.

Konačnih 4:0 postavio je Veghorst u nadoknadi vremena.

Od ostalih večerašnjih mečeva izdvajamo i pobedu Češke nad Severnom Makedonijom od 2:1 u Hradec Kralovu, a istim rezultatom je Poljska savladala Tursku.