Počeo Evrobasket, Litvanci autoritativni protiv Britanaca
Favorit bez greške.

Povezane vesti
U prvoj utakmici Evropskog prvenstva u košarci, koja je odigrana u finskom Tampereu u sklopu grupe B, Litvanija je prema svim očekivanjima savladala selekciju Velike Britanije.
Veliki favorit je bio ubedljiv i slavio je rezultatom 94:70.
Litvanci su od samog početka nametnuli žestok ritam, koji Britanci nisu mogli da prate. Nakon prve deonice su bili na +8, toliko je bilo i na poluvremenu, a sve je rešeno u trećem kvartalu, kada su izabranici Rimasa Kurtinajtisa još više "dodali gas" i ubezbedili trijumf.
Novi centar Denvera Jonas Valančijunas je bio najbolji kod pobednika sa 18 poena i devet skokova. Tubelis je dodao 17 poena i sedam skokova, Jokubaitis i Normantas su ubacili po 12 poena, ovaj prvi je imao pet skokova i šest asistencija, dok je bivši igrač Crvene zvezde Rokas Gedraitis meč završio sa sedam poena i šest skokova.
Kod Velike Britanije, 17 poena Jeboe, te po 10 Hesona i Filipa.
Od 15.30 sati se u ovoj grupi sastaju svetski šampion Nemačka i Crna Gora, a od 19.30 će snage odmeriti domaća Finska i Švedska.
Četiri najbolje ekipe će se plasirati u osminu finala, gde se ova grupa ukršta sa grupom A, u kojoj se nalazi Srbija.
☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷
Admiral Bet vam nudi sjajne kvote kada je u pitanju klađenje na košarku, tu su i poeni igrača , kao i mogućnost klađenja uživo tokom same utakmice.
Čitavu ponudu klađenja na košarku i rezultate uživo možete ispratiti i online na sajtu Admiral Bet.
0 Komentara