POLUVREME - Rezultat pao u drugi plan, sad se svi pitamo šta je sa Aleksom!

Autor: Darko Mitrović
sreda 03.09.2025.
21:03
Izvor: Sportske.net

A taman je počeo da ulazi u svoj prepoznatljivi ritam...

Pedja Milosavljevic/STARSPORT ©
Pedja Milosavljevic/STARSPORT ©

Povezane vesti

Derbi Grupe A na Evrobasketu u Rigi igraju reprezentacije Srbije i Turske, a posle prvog poluvremena rezultat je 49:46 za naš tim.

Ovo je borba direktnih rivala za prvo mesto u grupi, a poznato je da će pobednik u osmini finala igrati protiv Švedske.

Naš tim je večeras dodatno oslabljen, jer osim kapitena Bogdana Bogdanovića, u sastavu nema ni Tristana Vukčevića. U pitanju je, nadamo se, lakša povreda, pa selektor Pešić nije ništa želeo da rizikuje, ali se detaljnije informacije o Vukčevićevoj povredi tek očekuju.

''Orlovi'' su dobro počeli, imali su vođstvo od 9:3, i to bez Jokićevih poena u tom periodu, ali su Turci vrlo brzo došli do svoje igre, predvođeni sjajnim Alperenom Šengunom.

Njihov najbolji igrač je ušao u seriju i već do kraja prve četvrtine je stigao do dvocifrenog poenterskog učlinka.

I Jokić je počeo da uzvraća, ali je Turska rešila prvu deonicu u svoju korist rezultatom 19:18.

Početak druge četvrtine obeležile su trojke Šejna Larkina, zahvaljujući kome je Turska uvećala prednost na 30:24.

Selektor Pešić je tu seriju odmah prekinuo tajm-autom koji je imao efekta i kako se bližio kraj poluvremena, naš tim je igrao sve bolje. Imao je i Aleksa Avramović svoju sjajnu minijaturu - prvo trojka, pa ''rampa'' za Larkina u odbrani.

Milutinov nam je na dva i po minuta do poluvremena doneo tri poena prednosti, Turci su uzvratili svojom serijom 4:0, a onda nova briga za naš tim.

Aleksa Avramović je iznenada izašao iz igre i odmah produžio u svlačionicu! Nije tražio pomoć lekara, pa se nadamo da nije u pitanju ozbiljan problem.

Od tog trenutka su nam dešavanja na terenu nekako postala sekundarna, svi smo gledali ka izlazu iz dvorane i nadali se da će se Aleksa brzo vratiti u sastav našeg tima. Ipak, i bez njega, ''orlovi'' su uspeli da zadrže blagu prednost.

Šengun je sa 12 poena, 8 skokova i 7 asistencija najbolji u selekciji Turske, ali od toga je 10 poena upisao u prvoj četvrtini. I Larkin ima 12 poena, a Osman ih prati sa 10.

U našem timu Jokić osam poena, 6 skokova, Nikola Jović i Petrušev imaju po 7 poena.

Ne propustite