Čudesni Aksentijević spustio rampu, Srbija zaustavila Italijane, šta nam treba za 1/4 finale?!

četvrtak 01.02.2018.
22:26

Bravo za naše momke!

Beta/BranislavBožić/Ds

Futsal reprezentacija Srbije remizirali su sa favorizovanom Italijom u drugom kolu EP u Ljubljani.

Nakon remija sa domaćinom Slovenijom u prvom kolu (2:2), naši momci su odigrali još jedan odličan meč i zasluženo došli do boda.

Preostalo je još da u grupi odigraju meč Slovenija i Italija, u kojoj bi nam najmanje odgovarao remi. Pobeda bilo koje ekipe odvešće nas dalje, kao i remiji rezultatima 0:0 i 1:1.

U izuzetno tvrdoj i uzbudljivoj utakmici, junak je bio sprski golman Miodrag Aksentijević koji je imao sijaset fenomenalnih intervencija.

Italijani su kao favoriti očekivano dominirali, imali su daleko više prilika i šuteva ga golu, ali je Aksentijević začarao svoju mrežu.

Pokušavali su iz raznih pozicija, Murilo, Merlim, Onorio, ali ni naši momci nisu bili bezopasni.

U prvom delu igre Kocić je imao najopasniji pokušaj, sa desetak metara je pogodio prečku, mada je loptu zakačio i golman Mamarela.

Pored toga, dobar šut je imao i Kocić, posle uigrane akcije i asistencije Rajčevića, ali na poluvremenu nije bilo pogodak.

Na startu drugog dela igre, Onorio je sa leđa povukao za dres Perića, tako je sprečio situaciju jedan na jedan, ali mu je sudija pokazao samo žuti karton.

Italijani su i posle toga ispaljivali iz svojih pozicija, Aksentijević je imao još tri nestvarne intervencije i onda je usledila kazna.

U 30. minutu igre, posle uigrane akcije iz prekida, prvi udarac je odbranio Mamarela, ali je na odbijenu naleteo Tomić i kroz noge golmana Italije pogodio za 1:0.

Međutim, Italijani su uzvratili posle dva minuta, kapiten De Luka je povratnu loptu poslao kroz noge Aksentijevića za 1:1.

Do kraja, nije bilo promene rezultata, naši sada čekaju ishod poslednje utakmice između Slovenije i Italije u kojoj nam nikako ne odgovara remi sa dva ili više golova u obe mreže.