Srbija ostala bez snage protiv prvaka sveta, "orlovi" protiv Amerikanaca sanjaju osminu finala!

petak 17.09.2021.
20:49

Nije sve izgubljeno.

FSS
FSS

Futsal reprezentacija Srbije poražena je u drugom kolu Svetskog prvenstva od Argentine rezultatom 4:2.

Odlično su "orlovi" započeli meč protiv aktuelnog prvaka sveta i poveli golom Rakića u sedmom minutu, ali je već dva minuta kasnije Argentina izjednačila posle isključenja Stojkovića.

Nisu se predali izabranici Dejana Majesa, pa su u desetom minutu ponovo stigli do vođstva golom Lazarevića.

Ipak, brzim pogocima Brandija i Vaporakija u 11. minutu Argentinci još jednom preokreću rezultat do kraja poluvremena.

Konačnih 4:2 postavio je Boruto u 24. minutu meča.

Srbija će treći meč igrati protiv Sjedinjenih Američkih Država, a pored prve dve ekipe koje idu direktno u osminu finala, u drugu fazu idu i četiri od šest trećeplasiranih ekipa sa najviše bodova u svojim grupama.