subota 01.10.2022.
12:00

Parovi za subotu.

1971 Westerlo - Zuite Waregem 1&3+ (2.35)

Novi prvoligaš Vesterlo se prema našim predviđanjima dobro drži, solidno su se pojačali u želji da izbegnu borbu za opstanak. Pre pauze se vezali dve pobede nakon loše serije i sada bi mogli da pobegnu na sasvim pristojnu razdaljinu od najugroženijih timova. U predgrađu Antverpena gostuje poslednji Varegem. Domaći su dobili tri meča kod kuće, postižu u proseku dva gola, reprezentativci Severne Makedonije Daci i Južne Afrike Lajl Foster, uz jedno velike ime, Nasera Čadlija će verovatno biti dovoljni da Vesterlo dobija mečeve protiv slabijih timova. Varegem je uzeo bod u pet mečeva, uzdali su se u Fosena, bivšeg reprezentativca Belgije i nekada veliku nadu tamošnjeg fudbala, ali čini se da su daleko od željenog nivoa, iako nemaju tako loš tim. Vesterlo bi trebalo da dobije, a očekujemo efikasan meč.

1094 Harrogate - Bradford x2&I<II (3.10)

Braford je iskusnija ekipa od domaćih "Harijera", uz to, ima i veliko ime, Marka Hjuza na klupi. "Bantamsi" su podsetimo, pre više od dve decenije, na prelazu vekova odigrali dve sezone u PL, a onda je zbog ludih investicija, tipa Beni Karbone usledio finansijski slom i dugo su u nižim ligama. Ipak, ne igraju loše ove sezone, teško primaju golove što se i očekivalo, neporaženi su u pet mečeva, najmanji cilj je baraž, ali jasno da bi želeli direktnu promociju. Herogejt je pri dnu, dali su samo šest golova, ali odbrana nije tako loša. Bod bi zadovoljio očekivanja ekipe sa severa Jorkšira, verovatno će i gosti ući oprezno. Računamo da bi poluvreme moglo da završi bez golova, a onda verovatno da stvari budu rešene u nastavku. Nešto kao 0:1 ili 1:1 bi mogao da bude krajnji rezultat.