15:30

Šansa za pogodak krije se svuda.

HOKEJ

33520 Assat – Lukko 2 (2.06)

Regularni deo šampionata Finske polako se bliži kraju, a Luko čuva svoju lidersku poziciju. Gosti su trenutno najbolji tim šampionata sa 98 bodova iz 50 odigranih utakmica. Drugoplasirana Tapara ima -11, ali i tri utakmice manje, tako da Luko mora da nastavi sa trijumfima kako bi imao prednost domaćeg terena kroz čitav plej-of. Priliku da upiše nove bodove imaće na gostovanju Asatu, devetoj ekipi u ligi koja se bori za mesto u plej-ofu koje će izboriti prvih 10 timova. Luko uglavnom nema problema ove sezone, trenutno imaju niz od tri pobede, dok Asat već dva kola ne zna za trijumf, iako je pre toga vezao nekoliko pobeda. Zanimljivo Asat je savladao Luko u poslednja dva međusobna duela, čak i u gostima, ali je kvalitet na strani lidera šampionata. Mi titupujemo na dvojku.

33528 Munchen – Kolner 1 (1.69)

Hokejaši Minhena vodeća su ekipa šampionata Nemačke. Nakon 47 odigranih utakmica stigli su do okruglo 100 bodova i čvrtso koračaju ka zvanju prvog nosioca u plej-ofu. Naredni rival trenutno najboljoj ekipi u Nemačkoj je Kolner koji se nalazi na osmoj poziciji i još uvek nije obezbedio mesto u doigravanju. Imao je Minhen nešto slabije partije u poslednje vreme, izgubio tri utakmice u nizu, ali se vratio u pravi ritam sa dve uzastopne pobede pred duel sa Kolnerom. Nasuprot domaćinu, gosti su bili u sjajnoj seriji od četiri vezana trijumfa, ali ih je neuspeh u duelu sa Volfsburgom „spustio na zemlju“. Jasno je ko je favorit ovde, to potvrđuju i dve pobede Minhena nad Kelnom ove sezone. Naš predlog, čist kec.

RUKOMET

41072 GOG – Holstebro H1 -5.5 (1.87)

Danski predstavnik u Ligi šampiona GOG igra sjajno ove sezone, što potvrđuje i trijumf protiv jednog od najozbiljnih kandidata za evropsku titulu mađarskog Vesprema u gostima u poslednjem kolu elitnog klupskog evropskog takmičenja. Nova zvezda svetskog rukometa Simon Pitlik iz utakmice u utakmicu pokazuje da će biti predvodnik danskog rukometa u narednoj deceniji, a pored njega tu je pregršt sjajnih igrača poput Šveđanina Džerija Tolbringa. Utakmice u šampionatu Danske, osim one protiv Olborga, uglavnom su „lakši trening“ za GOG, a tako bi trebalo da bude i ovoga puta kada im je gost Holstebro. Gosti su osrednji tim u Dasnkoj što i potvrđuje deveto mesto na tabeli. GOG ih je pobedio u gostima sa 34:31, sigurni smo da će barem duplo veća razlika biti ovog puta.

401693 Montpellier – Toulouse H2 -3.5 (1.77)

Derbi meč 16. kola šampionata Francuske donosi nam duel lidera Monpelje i petoplasirane ekipe Tuluza. Monpelje igra sjajno ove sezone i u prvih 15 kola ima samo dva poraza, dok su gosti upisali devet trijumfa, uz pet neuspeha i remi. Obe ekipe su u igraju u sjajnoj formi. Monpelje pobeđuje sve redom, osim jednog rivala, upravo Tuluza.  Imao je seriju lider francuskog prvenstva od čak 19 uzastopnih trijumfa, ali je ona prekinuta na gostovanju Tuluzu 20. decembra prošle godine, tada je domaćin slavio sa 31:30. Taj trijumf daje samopuzdanje gostima pred ovako tešku utakmicu. Videli su da mogu protiv snažnog Monpeljea, tako da očekujemo mnogo borbe i neizsvenosti i ovog puta.

ODBOJKA

46454 Montpellier – Sete Tačan broj setova 5 (3.00)

Baš kao i rukometaše, tako i odbojkaše Monpelje očekuje derbi meč. Za razliku od rukometne sekcije, odbojkaški klub Monpelje nije toliko uspešan i nalazi se na sredini šampionata Francuske, baš kao i Set. Tako da nas u najavi očekuje jedna izuzetno zanimljiva utakmica dva podjednaka protivnika. Obe ekipe su na skoro 10-9, ali Set ima dva boda više od rivala, te su gosti za jednu poziciju bolje plasirani i zauzimaju sedmo mesto na tabeli. Što se forme tiče, Set je u malo boljoj, jer imaju četiri trijumfa u poslednjih pet mečeva, jedan više od Monpeljea. U prvom međusobnom duelu ove sezone Set je slavio sa 3:2, nijanse će odlučivati i ovog puta, zato je naš prdlog pet setova na meču.

RAGBI

53668 Scotland – Wales H2 -6,5 (1.84)

Čuvena Liga šest nacija u ragbiju nedavno je počela, a veliki komšijski derbi očekuje nas u drugom kolu. Malo je sportova u kojima mogu da se takmiče Škotlanđani i Velšani jedni protiv drugih, zato je rivalstvo u ragbiju ogromnu. Obe ekipe važe za veoma dobre, ali ne i za svetske sile u ovom sportu. Poprilično su izjednačenog kvaliteta što potvrđuju i međusobni susreti, jer su tri prethodna završena razlikom manjom od četiri poena u korist pobednika. Nešto bliži trijumfu ovog puta je Škotska, pre svega zbog domaćeg terena i boljeg starta takmičenja. Škoti su u prvom kolu savladali Englesku u gostima sa 29:23, dok je Vels poražen od Irske kod kuće sa ubedljivih 34:10. Ipak, u derbijima obično odluče nijanse, isto očekujemo i sada.

U saradnji sa AdmiralBet-om, posetioci Sportske.net dobijaju bonus od 2500 dinara. Od toga 1500 je za klađenje, ostatak od 1000 možete iskoristiti za kazino.

Sve što treba da uradite je da sa našeg portala odete OVDE na admiralbet.rs, registrujete se, verifikujete nalog i u roku od nekoliko minuta dobijate bonus za kazino a 2 sata kasnije i bonus za tikete.

Pravila su OVDE, ista su kao i za običan bonus, ali čitaoci Sportske.net dobijaju 500 dinara više.