Samo neka sreća ne umeša prste
Kragujevčani dolaze u Novi Sad po pobedu.
Povezane vesti
Uzbudljivo će biti na tribinama danas na "Karađorđu", uzbudljivo i na terenu jer svi žele da pobede, ali je uzbudljivo i u redakciji Sportskih.
Vojvodina je povela 1:0 golom Milovana Longinova u ranim jutarnjim satima, ali ni Šumadinci ne žele da ostanu dužni.
Dragi Novosađani,
znamo da volite da ste domaćini, da volite umetnost, tamburicu i fudbal, ali danas – neka pobedi bolji i kvalitetniji. Jer, nije Radnički došao da se divi fasadi "Karađorđa", nego da piše istoriju.
Mi je nemamo kao vi, 1966. i 1989. su upisane zlatnim slovima za sve nas koji nismo neki ljubitelji "večitih" i hvala vam na tome, mi samo želimo da ponovimo 2024. i onog pečenog vola ispred opštine posle 2:2 u Humskoj.
Ovoga puta Darko i ja nećemo kasniti, kao onomad iz Humske, jer poslednje kolo i naše finale igramo u Kragujevcu protiv Bačke Topole.
Imamo tim koji zna da je čast igrati za Kragujevac. Imamo trenera koji zna šta znači energija. I imamo istorijsku šansu da se drugi put nađemo u Evropi, da izborimo popravni i da pokažemo da smo bolji od tamo nekog Mornara.
Vi ćete imati publiku, karakter, želju, podršku sa tribina (imaćemo je i mi u dobrom broju), a mi nećemo doći da statiramo, imamo i mi energije i zaboravićemo jednu pobedu u poslednjih deset utakmica, vreme je da popravimo skor i to znamo protiv onih najjačih. Pitajte Zvezdu.
Novosađanima želimo trofej u Kupu, Radničkom Evropu. Zavisi i od nas danas.
Feđa Dudić je često govorio o tome kako Radnički nema sreće, kako je mogao da pobedi praktično svakog u poslednjih deset utakmica i da se neke stvari nisu okrenule na vodenicu Kragujevčana. Nisam onaj koji veruje u uticaj retrogradnih Merkura i Plutona, ljubičastih i narandžastih Meseca, niti od toga da li će se Sunce uskoro naći u onom 13. sazvežđu koje u horoskopu ne postoji. Od onih sam koji veruju u karakter, u pamet, u iskustvo, toga morate imati više ako hoćete pobedu. Sreća? Ako dođe, dođe. Ne treba tražiti kosmičke ravnoteže na našoj sićušnoj planeti, baš ne volim kada ćujem rečenicu: "Vratiće nam se".
Ništa se neće samo vratiti.
Dakle, trenutno je 1:1, danas dolaze još jedan Novosađanin (Nemanja) i još jedan Kragujevčanin (Darko), pa neka Nišlija (Ivan) nepristrasno odluči, mada ima on pametnija posla jer se igra srpski "El klasiko" za spašavanje žive glave.
Na terenu?
Samo neka sreća ne umeša svoje prste.
0 Komentara