ABA - Cedevita ne staje!

subota 26.12.2015.
20:53

Zagrepčani nastavlili trku za vodećim Podgoričanima i svoju seriju pobeda u ABA ligi.

BETA/BETAPHOTO/HINA/Lana SLIVAR DOMINIC/DS

U drugoj utakmici 17. kola ABA lige, Cedevita je na svom terenu u Zagrebu savladala Krku rezultatom 70-60, što je ukupno 14. pobeda ove ekipe od početka sezone u regionalnom takmičenju.

Miro Bilan i drugovi su i večeras opravdali ulogu favorita u duelu sa slovenačkim timom. Cedevita je u najvećem delu utakmice imala vođstvo, koje je tokom drugog poluvremena postalo i prilično ubedljivo (66-47 u 36. minutu), pa je domaćin do kraja rutinski priveo posao kraju.

Džejkob Pulen je sa 16 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a pratili su ga odlični Luka Žorić sa 15 poena i sedam skokova, odnosno Miro Bilan sa 12 poena i osam uhvaćenih lopti.

Kod gostiju najefikasniji Mulalić sa 12 poena, a Sinovec je upisao 11.

Podsetimo, ranije večeras, uspešan na svom terenu bio je i valjevski Metalac, koji je savladao ekipu Sutjeske sa 84-78.