ABA: Kakav meč u Zadru, domaćin vodio 39 minuta, Mega slavila!

petak 09.11.2018.
22:02

Košarkaši Mega Bemaksa su na fantastičan način upisali trijumf na gostovanju u Hrvatskoj.

aba-liga.com/Zadar/Zvonko Kucelin

Izabranici Dejana Milojevića su gostovali i dvorani "Krešimir Ćosić" u Zadru, domaćin je vodio tokom čitavog meča, ali je finiš pripao ekipi Mege, koja je na kraju upisala i trijumf rezultatom 80:84.

Zadar daleko bolji u prvoj deonici, koju rešava u svoju korist sa 27:15.

Digli su se gosti u nastavku, ali nisu uspeli da preokrenu rezultat, Zadar na odmor odlazi sa četiri poena prednosti.

Po povratku sa pauze, ponovo domaćin prikazuje bolju igru, pa na poslednju pauzu Zadrani odlaze sa 10 poena prednosti.

Ipak, nije se predavala Mega, prišli su serijom na startu poslednje deonice rivalu na samo tri poena zaostatka, da bi nakon slobodnih bacanja Bitadzea gosti prišli na samo pola koša zaostatka na nešto više od minut do kraja susreta.

A onda, gube loptu Zadrani, Marjanović zakucava za prvo vođstvo Mege na utakmici!

Nije uspeo da realizuje Zadar ni naredni napad, Marjanović potom pogađa pod faulom, realizuje i slobodno bacanje za +4, Zadar maši poslednji napad i to je bilo to. Neverovatan trijumf Mege, šesti ove sezone.

Vodio je ekipu Dejana Milojevioća Kostja Mušidi sa 18 poena, pratili su ga Bitadze sa 13 poena i 11 skokova, kao i Mokoka sa 10 poena. Junak Marjanović je sve svoje poene upisao u finišu (5p).

Sa druge strane 22 poena Litla, ali je Amerikanac promašio nekoliko šuteva u finišu, te se može reći i da je tragičar, dok je 13 poena dodao Luka Božić.