ABA: Mega okrenula protiv Zadra, ali ostala bez snage u završnici

ponedeljak 04.12.2017.
20:16

Košarkaši Mega Bemaksa doživeli su poraz na svom parketu u okviru 10. kola Jadranske lige.

Mega Bemax/Ivica Veselinov

Izabranici Dejana Milojevića doživeli su i sedmi neuspeh ove sezone, kako su u hali "Pinki" poraženi od Zadra rezultatom 71-73.

Prvi kvartal pripao je gostima iz hrvatske rezultatom 21-24, a Zadar je do poluvremena stekao i 10 poena viška.

Ipak, Mega se vratila u igru u trećoj deonici, dobijaju taj deo igre sa 19-11 i u poslednjih 10 minuta ulaze sa samo dva poena minusa.

U odlučujućem kvartalu Milojevićevi puleni dolaze i do preokreta, ali su Zadrani ipak bili skoncentrisaniji u samo završnici, pobedu gostiju je sa linije penala overio Lovre Bašić, na šest sekundi do kraja.

Sjajnu partiju u pobedničkom sastavu pružio je Amerikanac Džoš Bostik, koji je meč završio sa 27 poena, šest skokova, tri asistencije i dve ukradene lopte, za ukupan indeks 29.

Pratili su ga Ive Ivanov sa 14, Božić sa 11 i Krajina sa 10 postignutih poena.

Kod Mege 17 poena Fundića, 16 je dodao Rebić, dok se na 11 zaustavio Vlatko Čančar. Podbacio je Dilan Enis sa devet poena, uz šut iz igre 4/15.