petak 06.12.2019.
21:50

Uzbudljiv meč u hali "Ranko Žeravica".

Mega Bemax/Ivica Veselinov

U 10. kolu regionalne ABA lige, košarkaši Partizana ostvarili su ubedljivu pobedu protiv Mege sa 98:77 (27:22, 24:27, 15:17, 32:11) u hali "Ranko Žeravica".

Odlično je Mega otvorila meč i sjajnim šutem za tri poena stigla do prednosti već na početku susreta.

Blistali su Ašćerić i Simonović uz čiju pomoć je domaćin stigao i do dvocifrene prednost na sredini druge četvrtine, ali su "crno-beli" zahvaljujući Velićkoviću uspeli da smanje zaostatak na dva poena nakon dve četvrtine - 51:49.

U trećoj deonici ekipa Vladana Milojevića se držala, no boljom završnicom Partizan je na kraju tog perioda igre izjednačio rezultat.

Presudna je bila poslednja četvrtina, puleni Andree Trinkijerija napravili su seriju od 12:0 odmah na početku, pa je Mega zaigrala sa više rizika.

Nakon koškanja igrača dve ekipe, usledila je kraća pauza, ali je Partizan nastavio u istom ritmu

Partizan su do pobede odveli sjajni Nemanja Gordić sa 22 poena, Veličković je upisao 17 uz šest skokova, dok je Zagorac upisao 13 poena i devet skokova.

Svoj debi upisao je Redži Reding koji je za nešto više od 20 minuta postigao 11 poena i četiri asistencije.

Sa druge strane, zablistali su Luka Ašćerić sa 16 poena i pet asistencija, dok je Simonović postigao 18 poena i upisao sedam skokova.