ABA - Olimpija izbacila Cedevitu iz trke za prvo mesto

Autor: Boban Filipović
subota 27.01.2018.
19:36

Porazomu Ljubljani, šanse 'Vitamina' da mogu do pol pozicije su u domenu naučne fantastike.

Sportske.net

Olimpija je zahvaljujući odličnoj igri u prvom poluvremenu srušila Cedevitu i prekinula crnu seriju od sedam vezanih poraza.

Na velikom odmoru Ljubljančani su imali 15 poena prednosti, gosti iz Zagreba su se u trećoj četvrtini vratili u igru i prišli na samo koš zaostatka, u četvrtoj i da preokrenu, ali su domaći u finišu smogli snage da izvojuju pobedu.

Na tri sekunde pre kraja meča, pri rezultatu 65:64, koji je bio i konačan rezultat utakmice, Roko Leni Ukić je imao priliku da donese pobedu 'vitaminima', ali je promašio trojku.

Olmpija je dobila bitku u skoku, njen ihrači su uhvatili osam lopti više od rivala po koševima i to je jedna od ključnih stavki što je trijumf ostao u Tivoliju.

Najzaslužniji za trijumf 'Zmajčeka' bili su Gregor Horvat i Morgan sa po 12 poena. U ekipi Cedevite Dženan Musa je postigao 24 poena, a Vil Čeri ubacio je 13.