subota 20.03.2021.
18:50

Poslednja četvrtina napravila ključnu razliku.

Partizan NIS

U 22. kolu regionalne ABA lige, košarkaši Partizana savladali su lidera na tabeli Mornar rezultatom 83:75 (18:16, 24:20, 20:20, ).

"Crno-beli" su konačno prekinuli nestvaran niza od sedam utakmica bez pobede u regionalnom takmičenju, još od 3. januara kada je u Splitu savladana domaća ekipa.

Prvu četvrtinu obeležila su smenjivanja dve ekipe u vođstvu, ali je na kraju taj deo igre pripao domaćoj ekipi rezultatom 18:16.

Slična slika i u drugih deset minuta, Partizan je velikom serijom 11:0 uspeo da stekne pet poena prednosti, da bi na kraju to bilo i "plus šest" - 42:36.

Partizan je svoju prednost "blindirao" tokom treće četvrtine zahvaljujući raspoloženom Tomasu, ali je pred poslednju četvrtinu prednost i dalje bila ista - 62:56.

Domaćin je u poslednjoj deonici napravio iskorak kada je odmah na početku stekao dvocifrenu prednost koju je postepeno povećavao, ipak na kraju osam poena razlike za izabranike Aleksandra Matovića koji su zasluženo savladali lidera ABA lige sa 83:75.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Rašon Tomas koji je pored 18 poena dodao i 13 skokova, Pejdž je dodao 14 poena, a Perkins po 12.

U Mornaru, Smit je postigao 15 poena, dok je Hamilton pogodio 11.