nedelja 03.11.2019.
19:47

Dobro su se držali Cibosi, ali je aktuelni šampion ipak došao do treće pobede.

aba-liga.com/Cibona/Ivan Santro

Košarkaši Crvene zvezde slavili su u Zagrebu protiv ekipe Cibone u košarkaškom centru "Dražen Petrović", rezultatom 72:86 (18:18, 17:25, 21:25, 16:18).

Zvezda je susret otvorila serijom 5:0, ali su onda usledili problemi u napadu, nekoliko izgubljenih lopti, što je Cibona iskoristila da serijom 7:0 dođe do preokreta.

U nastavku kvartala egal, da bi se košarkaši Zvezde odlepili serijom 6:0 na 16:10.

Uspela je ipak Cibona da izjednači, te se na prvi odmor otišlo sa nerešenim rezultatom.

Stigli su Cibosi na startu drugog kvartala do novog vođstva, ali je usledila serija gostiju od 7:0.

Serijom trojki "crveno-beli" uspevaju da se odlepe i na devet razlike, te mirno privode prvo poluvreme kraju.

Razigrali su se košarkaši Zvezde u trećoj deonici, pa su sredinom kvartala stigli i do 14 poena viška.

Održavali su dvocifrenu prednost do kraja treće deonice, na poslednji odmor su otišli sa +12.

Stižu i do +17 puleni Andrije Gavrilovića na startu poslednje deonice, ali je usledio novi pad, te je na četiri minuta do kraja Cibona prišla na minus od samo tri poena.

Ipak, usledila je serija Zvezde od 7:0 preko Brauna i Perperoglua, polovičan je potom sa linije za slobodna bacanja bio Kuzmić na minut i po do kraja, te su "crveno-beli" stekli 11 poena prednosti.

Odlična odbrana Zvezde u finišu, Cibona nije imala rešenja u napadu, te je aktuelni šampion zadržao prednost i upisao novu pobedu.

Pobednički sastav je sa 15 poena predvodio Perperoglu, odličan i Filip Čović sa 14 poena, dok je 13 dodao Bili Beron.

Vrlo dobar i Kuzmić sa devet poena i osam skokova, po devet poena dodali su i Faje i Braun, ali je plejmejker Zvezde imao i četiri izgubljene lopte.

Kod Cibone 15 poena Bundovića, 14 je dodao Kovač, dok je 11 ubacio Matic Rebec.