ACB - Bilbao ispustio pobedu protiv prvaka, odlična partija Todorovića

nedelja 12.11.2017.
14:55

U okviru osmog kola španske ACB lige, u matine terminu odigrana su tri duela.

screenshot - twitter.com/cdbilbaobasket

Bilbao Basket je na svom parketu dočekao aktuelnog prvaka Španije, ekipu Valensije, a nakon 40 minuta gosti su slavili sa 77-81.

Interesantan duel viđen je u Baskiji, ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali je na kraju kvalitet presudio.

Na manje od minut do kraja trojku za vođstvo Bilbaa pogodio je Tabu, činilo se da bi domaćin mogao da do iznenađujućeg trijumfa, ali su gosti ipak bili skoncentrisaniji.

Dubljević je poravnao sa penala, Sastre doneo dva poena prednosti gostima, a nakon promašene trojke Tabu, San Emeterio sa linije penala odlepljuje goste na +4.

Ipak, nisu se domaći predavali, odgovornost je preuzeo Dejan Todorović, koji na 13 sekundi do kraja pogađa trojku, bilo je 74-75 za favorizovane goste.

Do kraja je u penal završnici gostujuća ekipa ipak zadržala prednost, te su upisali trijumf.

Pobednički sastav predvodio je Erik Grin sa 19 poena, pratili su ga sa po 11 San Emeterio, Sastre i Durnekamp.

U ekipi Bilbaa najbolji Dejan Todorović sa 16 poena i po tri skoka i tri asistencije
. Pratili su ga Glednes sa 15 poena i Mumbru sa 13.

Saragosa je kod kuće savladala Tenerife sa 89-77, u pobedničkom sastavu istakao se doskorašnji član Vošington Vizardsa Geri Nil sa čak 32 poena, solidan i srpski košarkaš Nikola Dragović sa devet poena i četiri skoka. Adin Vrabac nije nastupio za goste.

Fuenlabrada je dvojkom Ejenge na tri sekunde do kraja savlalada Estudijantes, bilo je 69-71, u poraženom sastavu četiri poena uz po jedan skok i asistenciju Aleksandra Cvetkovića.