ACB - Novi šamar za Barsu, poraz na Kanarima!

20:59

Izabranici Jorgosa Barcokasa izgubili su na gostovanju ekipi Gran Kanarije.

screenshot - Youtube.com

Taman kada se učinilo da Barselona podiže formu, usledio je novi šamar.

Nakon tri vezana trijumfa (dva u EL), Barselona je poražane u Las Palmas u od Gran Kanarije, rezultatom 95-82.

Već u prvoj četvrtini se videlo da se gosti iz Katalonije neće lepo provesti, kako je taj deo igre Gran Kanarija dobila sa 11 poena viška.

Do poluvremena je prednost skočila i na 17 poena suficita za domaći sastav, a Barsa nije uspela ozbiljnije da se približi protivniku ni u drugih 20 minuta.

Na kraju ubedljiv trijumf ekipe sa Kanarskih ostrva, najbolji u pobedničkom sastavu bio je Agilar sa 14 poena, pratili su ga bivši plej Partizana Bo Mekejleb i Kajl Kjurik sa po 13 poena, 11 je dodao Oliver, dok se na 10 zaustavio Planinić.

U Barsi su raspoloženi za igru bili samo Ante Tomić, koji je upisao čak 19 poena i 15 skokova, kao i Navaro koji je imao isti košgeterski učinak kao i Hrvat.

Španski gigant je sada tek na šestom mestu na tabeli ACB lige, dok je Gran Kanarija na visokoj trećoj poziciji.