ACB - Posle Reala, i Barsa dobro startovala u polufinalu

petak 03.06.2022.
23:46

Sve smo bliži ''El Klasiku'' u borbi za titulu.

EPA-EFE/Enric Fontcuberta

U španskoj ACB ligi je tek počela polufinalna serija. Real je juče na svom terenu savladao Baskoniju sa 94:84, a večeras je startovao i drugi polufinalni par.

Barselona je takođe bila uspešna na svom terenu, gde je ubedljivo savladala ekipu Huventuda rezultatom 89:72.

Prva četvrtina bila je prilično ''tvrda'', sa malo poena, ali u drugih deset minuta Barsa se raspucala i počela nezadrživo da grabi ka pobedi, pa do kraja meča više nije ispuštala rezultatsku prednost.

Sanli je sa 16 poena i osam skokova bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, Dejvis ga je pratio sa 13, a Mirotić je upisao 11 poena. Kod gostiju Ribas i Vilis po 11 poena, Tomić je upisao 10, uz sedam skokova.

Druga utakmica na programu je u nedelju, Barsa će ponovo biti u ulozi domaćina, a serija se igra na tri pobede.