petak 02.06.2017.
22:17

Košarkaši madridskog Reala na korak su od plasmana u finale plej-ofa.

EPA/TOLGA BOZOGLU

Izabranici Pabla Lasa lakše od očekivanog su nadigrali ekipu iz Malage u drugoj utakmici u Madridu, ovoga puta salavili su sa 101-72.

Već nakon 20 minuta je bilo jasno da se Unikaha neće lepo provesti. Real je nakon stečenih četiri poena suficita u prvo kvartalu, razliku do poluvremen popeo na čak 24 poena.

Nije Unikaha uspela da se trgne ni u trećoj deonici, Real je dobio i taj period igre, te je u poslednjih 10 minuta ostalo da se vidi sa kojom razlikom će domaćin slaviti.

Unikaha je pokušala da upristoji poraz, ali to izabranicima Đoana Plaze nije baš najbolje pošlo za rukom.

Madriđane je predvodio Džejsi Kerol sa čak 29 poena, šutirao je 8/11 van linije za tri poena. Odličan i Dončić sa klupe sa 11 poena, pet skokova i šest asistencija, dok su dvocifreni bili i Ljulj sa 13, kao i Rendolf sa 11 poena.

U poraženom sastavu samo dva dvocifrena igrača, Kajl Fog sa 12 i Lafajet sa 10 postignutih poena.

Nemanja Nedović je za 14 i po minuta upisao svega četiri poena, dok je Dejan Musli za sličan period u igri postigao devet poena, uz dva skoka.

Real vodi sa 2:0 u seriji, sledeća utakmica igra se u Malagi, a aktuelnim šampionima nedostaje jedan trijumf za plasman u veliko finale.

U drugom polufinalu se sastaju Baskonija i Valensija, tamo je trenutno 1:1.