ACB - Totalno ludilo u prvom "El Klasiku" finalne serije!

sreda 15.06.2016.
22:37

Finalna serija plej-ofa španske ACB lige počela je trijumfom Barselone iako je aktuelnog šampiona od pobede delilo svega tri sekunde. Junak Katalonaca bio je Stratos Perperoglu.

euroleague.net

Borba za trofej u španskom košarkaškom šampionatu počela je dramatičnim duelom u "Palau Blaugrani" gde su se sastali prošlosezonski finalisti Barselona i Real Madrid.

Košarkaši Barselone savladali su najvećeg rivala rezultatom 100:99 (22:22, 25:26, 33:27, 20:24) i to zahvaljujući Stratosu Perperogluu koji je pogodio "uz zvuk sirene".

Prvo poluvreme duela u "Blaugrani" bilo je izjednačeno, a domaćin je dodao gas u trećoj deonici pa je na ulasku u poslednju četvrtinu imao pet poena prednosti.

Serijom 9:0 na startu poslednje četvrtine košarkaši Real Madrida preuzimaju prednost i od tog trenutka počinje rezultatska klackalica u kojoj su se rivali smenjivali u vođstvu koje ni u jednom trenutku nije bilo veće od 3 poena.

Barselona je u samoj završnici ispustila tri poena prednosti pa Real Madrid stiže do vođstva od 99:98 na tri sekunde pre kraja utakmice, pa se činilo da je aktuelni šampion na korak od brejka.

Odgovornost da rešava poslednji napad koji je trajao tri sekunde pripala je Stratosu Perperogluu koji pogađa dvojku za trijumf Barselone u prvom meču i vođstvo u finalnoj seriji.

Najefikasniji pojedinac u redovima pobedničke ekipe bio je Džastin Delman sa 19 poena (6/8 za tri), a pratio ga je junak utakmice Stratos Perperoglu sa 18 poena i 5 skokova. Ante Tomić je prikazao odličnu partiju i meč završio sa 14 poena i 8 skokova.

Četvorica košarkaša Real Madrida imala su dvocifren učinak večeras a najraspoloženiji je bio Džejsi Kerol sa 21 poenom (3/5 za dva, 3/4 za tri). Serhio Ljulj imao je fantastično veče i meč završio sa "dabl-dabl" učinkom od 14 poena i 10 asistencija.

Već u petak na programu je druga utakmica kada će Barselona ponovo imati prednost domaćeg terena, a finalna serija igra se na tri dobijene utakmice.