petak 24.09.2021.
19:51

Ekipa Vladimira Jovanovića ostvarila veliku pobedu.

Mornar - Barsko zlato/Media Pro

U prvoj utakmici nove sezone u AdmiralBet ABA ligi, košarkaši Cibone savladali su Mornar u Baru rezultatom 87:77 (16:28, 16:23, 27:16, 18:20).

Gosti su odličnom igrom iznenadili Barane, te su sredinom prve deonice stigli i do dvocifrene prednosti koja je posle 10 minuta iznosila 12 poena - 28:16.

Ekipa Vladimira Jovanovića kontrolisala je ritam prilično dezorijentisanog tima Mornara i zahvaljujući poenima Prkačina i Riversa uspela da dodatno uveća vođstvo - 51:32.

Mornar je uspeo da se vrati u meč i sredinom treće četvrtine istopio dvocifreni zaostatak, Jeremić i Mihailović su počeli da pogađaju, dok je odbrana delovala dosta bolje. Pred poslednju četvrtinu podnošljivih "minus 8" za Mornar - 67:59.

Cibona je u finišu meča imala pad u igri, ali je na kraju ipak ostvarila iznenađujuću pobedu protiv favorita pre svega zahvaljujući sjajnom Roku Prkačinu koji je postigao 24 poena. Rivers je dodao 18 uz sedam skokova i šest blokada, a Gegić 17 poena i sedam asistencija.

U Mornaru Jeremić i Mihailović postigli su 18 poena, dok je dvocifreni u Mornaru bio još i Micović sa 10 poena.

Večeras se igra još jedan meč prvog kola AdmiralBet ABA lige između Crvene zvezde i Splita u Beogradu.