AdmiralBet KLS - Kakvo veče Zlatibora i Dinamika!

subota 29.01.2022.
20:25

Dve utakmice večeras, dve ubedljive pobede domaćina.

Derbi je odigran u Beogradu, gde je Dinamik ubedljivo savladao zemunsku Mladost rezuultatom 95:74, pa sada ove dve ekipe na deobi drugog mesta na tabeli imaju skor 12-7.

Furiozno je domaćin odigrao prvo poluvreme koje dobio sa 60:34 i praktično je već tada ovaj meč bio rešen.

Paunović sa 18 i Đorđević sa 15 poena predvodili su pobedničku ekipu, a Klavžar je sa 15 poena bio najefikasniji u ekipi Mladosti.

Još ubedljiviji bio je Zlatibor koji je na svom terenu deklasirao Kolubaru rezultatom 108:76.

Sličan razvoj događaja kao i u Beogradu, silovit start ekipe Zlatibora koji je pred kraj prve četvrtine vodio sa 33:6, a na poluvremenu je imao vođstvo od 35 poena razlike - 68:33!

U nastavku je domaćin rutinski odradio posao i nastavio seriju pobeda u AdmiralBet ABA ligi, pa sada ima skor 12-5, a Kolubara je na 14. mestu sa šest pobeda i 11 poraza.

Grubelić sa 20, Kutlešić sa 19 i Tadić sa 17 poena predvodili su ekipu Zlatibora, a Todorić se izdvojio kod gostiju sa 24 poena.