subota 11.12.2021.
22:01

Odigrana su četiri meča 14. kola AdmiralBet KLS.

U prvoj utakmici Dinamik je pobedio Slobodu kod kuće rezultatom 99:88.

Jedinu prednost gostujuća ekipa je imala posle prve deonice kada je povela 27:21. Već od drugog perioda počeo je preokret Dinamika, koji je na kraju slavio.

Đorđević je predvodio pobednički tim sa 22 poena, dok je kod Slobode bio najbolji Božić, koji je ubacio 23 poena.

Košarkaši Vojvodine takođe su slavili večeras protiv Dunava rezultato 84:68.

Prvo poluvreme proteklo je prilično ujednačeno, iako su Novoađani stekli minimalnu prednost. Treća deonica bila je presudna za ubedljivu razliku, koju je domaćin sačuvao do kraja.

U Vojvodini najbolji je bio Beslać sa 27 poena, a u Dunavu Tanasković sa 17.

Sloga je bila ubedljiva protiv Slodesa rezultatom 105:82.

Od početka do kraja ekipa iz Kraljeva bila je ubedljiva na terenu svih 40 minuta imajući inicijativu.

Slogu je predvodio Kostić sa 20 poena uz osam skokova, a u Slodesu je najbolji bio Vasić sa istim brojem poena.

U poslednjoj utakmici Radnički je savladao Metalac 78:72 u Kragujevcu.

Kragujevčani su u prvom poluvremenu odigrali šuterski dobru utakmicu stekavši tako prednost od šest poena na poluvremenu. Metalac je po povratku na teren počeo da se vraća i posle treće četvrtine smanjio prednost domaćih na pola koša razlike. Međutim, Kragujevčani su na kraju izvojevali pobedu posle tri uzastupna poraza.