AdmiralBet KLS - Kragujevčani u seriji poraza

utorak 07.12.2021.
19:54

Od trenutka kada su izbili na čelo tabele, košarkaši Radničkog upali u rezultatsku krizu.

U prvoj utakmici 13. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, ekipa Zlatibora je večeras na svom terenu savladala kragujevački Radnički rezultatom 91:79.

Ovo je osma pobeda ekipe Zlatibora od početka sezone, a Radnički je sada na 7-6, uz već tri uzastopna poraza u poslednja tri kola.

Kragujevčani su katastrofalno odigrali prvu četvrtinu u napadu, postigli su samo pet poena u prvih deset minuta, kada je domaći tim stekao trinaest poena prednosti.

Predvođen Raškom Katićem, Radnički je u naredne dve četvrtine ''topio'' taj svoj rezultatski zaostatak, ali kada je bilo najvažnije, Zlatibor je ponovo zaigrao bolje i bez većih problema stigao do pobede.

Dušan Kutlešić je sa 22 poena i 10 skokova bio najbolji u ekipi Zlatibora, a pratili su ga Nikolić i Ros sa po 15 poena.

U Radničkom su se izdvojili Katić sa 16 poena i pet skokova i Dumić sa 14 poena i pet asistencija.