subota 14.05.2022.
18:40

Na poluvremenu je bilo ''plus 37''...

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

U prvoj utakmici polufinalne serije plej-ofa AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, ekipa Mege je danas na svom terenu ubedljivo savladala novosadsku Vojvodinu rezultatom 87:60.

Domaći tim je vrlo brzo uspostavio potpunu dominaciju na terenu, a to se posebno odnosi na drugu četvrtinu koju je Mega dobila sa 29:8 i na poluvreme otišla sa čak 37 poena prednosti - 57:20!

Jasno, u nastavku je sve bilo rutina za košarkaše Mege, a ekipa Miroslava Nikolića je u trećoj četvrtini uspela da koliko-toliko smanji razliku i večerašnji poraz učini pristojnijim do kraja meča.

Boriša Simanić je sa 18 poena i 12 skokova bio najbolji u pobedničkoj ekipi, pratio ga je Ružencev sa 16 poena.

U ekipi Vojvodine, 16 poena Beslaća, 12 je upisao Popović, uz sedam uhvaćenih lopti.

Revanš je u ponedeljak u Novom Sadu, a u drugom polufinalu večeras od 20 časova Borac u Čačku dočekuje ekipu Mladosti iz Zemuna.