Autor: Sportske Net
ponedeljak 01.11.2021.
20:52

Novi Pazar konačno proradio, Sloga lako sa Vojvodinom.

U današnje dve utakmice šeste runde AdmiralBet Košarkaške lige Srbije slavili su Novi Pazar i Sloga iz Kraljeva.

Pazarci su prvom večerašnjem duelu pobedili Vršac na svom terenu rezultatom 91:87.

Utakmica je počela prilično neizvesno, ali prednoću domaćih posle prvih 10 minuta. Do poluvremena Vršac se razigrao i preokrenuo na 42:41 pred pauzu. Odllučujuća je bila treća deonica kada je Pazar vezao nekoliko mini serija i odlepio se na 10 razike. U poslednjem kvartalu gosti su počeli da preuzimaju inicijativu, ali to nije bilo dovoljno za pobedu.

Pazar je posle tri vezana poraza, konačno upisao pobedu.

U drugom meču Sloga je savladala Vojvodinu 89:81.

Domaći su ubedljivo dobili prvi kvartal 28:12, da bi sve do četvrte četvrtine održavali ubedljivu prednost. Novosađani su se probudili tek pred poslednji 10 minutam meča. Dobili su četvrtu četvrtinu 10 razlike, ali to nije bilo dovoljno za preokret, pa su upisali drugi poraz u domaćem prvenstvu.