nedelja 06.02.2022.
23:31
Izvor: Sportske.net, Beta

Znatno neizvesnije bilo je u duelu Slobode i Novog Pazara.

Košarkaši užičke Slobode savladali su večeras domaću ekipu Novog Pazara sa 96:95 (18:28, 24:27, 25:22, 29:18), u utakmici 22. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Novopazarci, koji su nastupili bez povređenog organizatore igre Matije Novkovića, a u 26. minutu ostali su bez još jednog plejmejkera Nemanje Nikolića, imali su 19 koševa viška u 24. minutu, bilo je 70:51.

Gosti su prvi put poveli u poslednjem minutu, kada je Nedeljko Prijović ubacio trojku za 93:95, da bi kapiten Pazara Asmir Numanović sedam sekundi pre kraja pri vođstvu Užičana od 96:93 promašio prvo od tri slobodna bacanja, pa je Sloboda stigla do minimalnog trijumfa.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Prijović sa 23 poena, a sledili su ga Đorđe Dimitrijević sa 18 koševa i sedam asistencija i David Miladinović sa 17 poena, dok su Đorđe Božić, Aleksa Ilić i Aleksandar Ilkić upisali 12, 11 i 10 poena.

Na drugoj strani, Fahrudina Manjgafića, koji je postigao 21 poen, najbolje je pratio Numanović sa 18 koševa i devet skokova, dok su po 16 poena imali Nikolić i Altin Islamović, uz Nikolićevih sedam asistencija, a 12 koševa dodao je Bogdan Mikavica.

Meč u dvorani sportske akademije Douš pratilo je oko 400 gledalaca.

Sloboda sa 13 pobeda i šest poraza ima treći učinak u ligi, dok je Novi Pazar na 10. mestu sa skorom 9/10.

Užičane već u sredu očekuje zaostalo gostovanje Dunavu iz Starih Banovaca u okviru 18. kola, a dan kasnije Novi Pazar gostuje beogradskom Dinamiku u utakmici 19. kola.

Večeras je odigran još jedan meč 22. kola, Sloga je na svom trenu savladala ekipu Dinamika sa 93:84. Posle ravnopravnog prvog, usledila je bolja igra domaćih u drugom poluvremenu i zaslužen trijumf, uz odličnu partiju Karapandžića koji je meč završio sa 25 poena. Goste je predvodio Đorđević sa 17 poena.