AdmiralBet KLS - Trijumfalni povratak Zdravlja, siloviti Dinamik

subota 02.10.2021.
22:45

Većina utakmica prvog kola odigrana je večeras, Leskovčani i Dinamik u centru pažnje.

U prvom kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, najubedljivija je večeras bila ekipa Dinamika, koja je na svom terenu deklasirala Zlatibor rezultatom 97:68. Posle prvog poluvremena nije izgledalo da će razlika biti ovako velika, ali domaći su izvanredno odigrali drugo poluvreme u kome su postigli čak 59 poena, a primili 29.

Ilija Milijašević je sa 17 poena bio najefikasniji u Dinamiku, a pratili su ga Jigit Onan sa 16 i Vuk Đorđević sa 15 postignutih poena. Kod gostiju bolji od ostalih bili su iskusni Dejan Borovnjak i Dušan Kutlešić sa po 13 poena.

Ekipa leskovačkog Zdravlja se posle 12 godina vratila u ligu, a to je obeležila pobedom nad Slogom u Kraljevu rezultatom 79:76.

Sloga je bila nešto bolji rival u prvom poluvremenu, ali je treća četvrtina protekla potpuno u znaku gostiju iz Leskovca koji su uspeli da naprave preokret i potom da do kraja odbiju nalete domaćih i odbrane trijumf.

Stefan Đorđević je sa 19 poena bio najbolji u ekipi Zdravlja, a Jović i Jovanović su upisali po 12. Kod domaćih Stefan Matović 21 poen, Nemanja Barać je upisao 18, a Filip Samojlović 17 poena.

Zanimljiv duel viđen je i u Novom Sadu gde je Metalac savladao domaću Vojvodinu sa 78:72. Veljković sa 15 i Mijajlović sa 13 poena predvodili su ekipu Metalca, a u ekipi Miroslava Mute Nikolića ubedljivo najefikasniji bio je Dušan Beslać sa 27 poena.