ponedeljak 10.06.2024.
22:53

Tek sad postaje zanimljivo.

2023 David Damnjanovic/Starsport.rs ©

U drugoj utakmici finalne serije plej-ofa nemačke Bundeslige, ekipa Albe je večeras kao gost savladala domaći Bajern u Minhenu sa 79:70.

Alba je tako stigla do prvog ''brejka'' u ovoj finalnoj seriji, izjednačila na 1:1 u pobedama i sada će u naredna dva meča pred svojim navijačima u Berlinu pokušati da dođe do titule.

Bajern je večeras dobro počeo meč, dobio je prvu četvrtinu sa 26:19, ali je u drugoj potpuno stao, Alba je zaigrala mnogo bolje u odbrani, pa je tim trenera Pabla Lasa u drugih deset minuta postigao samo šest poena.

Vođstvo koje je tada stekla (39:32 na poluvremenu), Alba nije ispuštala u nastavku meča i zasluženo je došla do trijumfa.

Tomas sa 21 i Braun sa 17 poena su predvodili Albu do pobede, a u Bajernu su se istakli Edvards sa 17 i Bolmaro sa 14 poena, dok je naš Vladimir Lučić upisao sedam poena, tri skoka i dve asistencije.