utorak 10.01.2023.
21:58

Peti uzastupni trijumf u svim takmičenjima.

@albaberlin/Twitter

Košarkaši Albe pobedili su na svom terenu milansku Olimpiju, koja je igrala bez Pengosa, Šildsa i Datomea, rezultatom 83:63 (20:12, 25:21, 15:18, 23:12).

Nije Alba dovodila u pitanje svoje vodstvo na večerašnjoj utakmici nijednom tokom meča. U prvom četvrtini napravili su razliku šutom sa distance i poveli posle prvih 10 minuta 20:12.

U nastavku serijom od 8:0 Olimpija se približila na dva poena zaostatka, ali je Alba odgovorila tako što je vezala 10 poena i tako zatvorila prvo poluvreme sa prednošću od 12 razlike (45:33).

Po povratku na teren, nije se mnogo toga promenilo, Italijani su bili nešto bolji, ali nedovoljno da stignu domaćina. Alba je igrala nešto grublju odbrana, pa su ih faulovi koštali dvocifrene prednosti u nastavku.

Poslednja četvrtina bila je potvrda odlične igre berlinske ekipe u poslednjje dve nedelje.

Alba se sada izjednačila sa Olimpijom po broju pobeda i prestigla ih je na tabeli Evrolige. Obe ekipe drugi meč duplog kola igraju kod kuće, Alba sa Realom, a Olimpija sa Žalgirisom.

Najefikasniji kod pobednika bio je Lo sa 17 poena, Smit je stigao do 16, a Lemers 12.

U ekipi Etorea Mesine istakao se Luvavu sa 16 poena, dok je Dejvis postigao 13.