nedelja 07.01.2024.
23:49

Ubedljiv poraz berlinskog tima.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaši Albe ubedljivo su poraženi od Bamberga u 15. kolu nemačkog prvenstva. Rezultat je bio 97:77.

Povela je Alba posle prvih 10 minuta i stekla prednost i na poluvremenu, međutim u naredne dve četvrtine evroligaš se totalno raspao. Bamberg je treći kvartal dobio 28:19, a četvrti 36:17 za ubedljivu pobedu.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Zak Kouplend sa 24 poena, 1 skokom i 5 asistencija, a Sterling Braun je za Albu upisao 21 poen, 2 skoka i 2 asistencije.

Bajern je slavio je u gostima nad Rostokom rezultatom 91:85. Bajern je biotokom čitavog meča, pa nije bilo mnogo dileme ko će odneti pobedu.

U ekipi Pabla Lasa nije igrao Vladimir Lučić, a Devin Buker je zabeležio 14 poena, 7 skokova i 1 asistenciju, Danko Branković 8 poena, 3 skoka i 2 asistencije.

Na drugoj strani, Tajler Nelson je imao učinak od 17 poena i 4 asistencije.